Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetining Xalqaro hamkorlik, xalqaro reytinglar va strategik rivojlantirish bo‘limi boshlig‘i I.Yusupov, texnologiyalar transferi, inkubatsiya va akseleratsiya bo‘limi boshlig‘i S.Mahmudjanov va sun’iy intellekt kafedrasi professori Seung Jik Li Janubiy Koreyaning Elektronika va telekommunikatsiyalar ilmiy-tadqiqot instituti (Electronics and Telecommunications Research Institute, ETRI)ga tashrif buyurdilar.
Tashrif davomida, Elektronika va telekommunikatsiyalar ilmiy-tadqiqot institutining (Electronics and Telecommunications Research Institute, ETRI) Kichik va o‘rta biznes innovatsiyalari markazi direktori Cho Won-Serg, Konvergensiya texnologiyalarini tijoratlashtirish markazi bosh tadqiqotchisi Hoyoung Hwang hamda bosh muhandis Haewon Lee bilan uchrashuv tashkil etildi.
🤝Uchrashuvda Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti va Elektronika va telekommunikatsiyalar ilmiy-tadqiqot instituti (Electronics and Telecommunications Research Institute) ETRI bilan ilmiy tadqiqot, ilmiy stajirovka bo‘yicha hamkorlikni yo‘lga qo‘yish, hamda O‘zbekistonda yangi startap loyihalarni amalga oshirish va tijoratlashtirish masalalari o‘zaro muhokama qilindi.

Заведующий кафедрой международного сотрудничества, международных рейтингов и стратегического развития Юсупов И., Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий, заведующий отделом трансфера технологий, инкубации и акселерации Махмуджанов С, и профессор сотрудник отдела искусственного интеллекта Джик Ли Сеунг посетили Южнокорейский научно-исследовательский институт электроники и телекоммуникаций (ETRI).
В ходе визита состоялась встреча с Чо Вон-Сергом, директором Центра инноваций малого и среднего бизнеса Научно-исследовательского института электроники и телекоммуникаций (ETRI), Хоён Хвангом, главным научным сотрудником Центра коммерциализации конвергентных технологий, и Хэвоном Ли, главный инженер. .
🤝На встрече Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий и Научно-исследовательский институт электроники и телекоммуникаций (НИИ электроники и телекоммуникаций) ETRI обсудили сотрудничество по научным исследованиям, научной стажировке и новому стартапу в Узбекистане также взаимно обсуждались вопросы реализации проекта и коммерциализации.