Ayni vaqtlarda Fransiyaning Parij shahrida "Ilm-fan va ta’lim: O‘zbekiston-Fransiya ko‘prigi" mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyasi bo‘lib o‘tmoqda.
Tadbirning asosiy maqsadi ikki mamlakat o‘rtasidagi o‘zaro aloqalarni rivojlantirish, ayniqsa, ilmiy-texnik va ta’lim sohalarida hamkorlikni mustahkamlashdan iborat.
Mazkur nufuzli tadbirda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri K.A. Sharipov, O‘zbekiston Respublikasining Fransiyadagi Favqulodda va Muxtor elchisi N.M. G‘aniyev, Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU rektori B.Sh. Maxkamov hamda qator yetakchi universitetlar rektorlari ishtirok etmoqda.

В настоящее время в Париже, Франция, проходит международная научно-практическая конференция на тему «Наука и образование: мост между Узбекистаном и Францией».
Основная цель мероприятия — развитие взаимных связей между двумя странами, особенно укрепление сотрудничества в научно-технической и образовательной сферах.
В этом престижном мероприятии принимают участие Министр высшего образования, науки и инноваций К.А. Шарипов, Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Узбекистан во Франции Н.М. Ганиев, ректор ТУИТ имени Мухаммада аль-Хоразмий Б.Ш. Махкамов, а также ряд ректоров ведущих университетов.