Bugun, “ICTWEEK – 2022” AKT haftaligi doirasida IT EDUCATION forumi bo'lib o'tmoqda. Ushbu forum doirasida "Oliy ta’lim va IT-ta’lim integratsiyasi" mavzusi bo'yicha o'zaro fikr almashildi.
📌Xorijlik mehmonlar ishtirokidagi nufuzli forumda so'z olgan TATU rektori B. Sh. Maxkamov universitetda Prezidentimizning 357-sonli qarorini ijrosi hamda ilm-fan va ta'lim klasterini transformatsiya qilishga qaratilgan chora-tadbirlar xususida fikr yuritdilar. Shu o'rinda, aynan TATUni ilm-fan va ta'lim klasterining tayanchi sifatida tanlanganligi sabablari va talabalarni iqtisodiyotning real sektoriga yetuk mutaxassis sifatida yetkazib berishdagi istiqbolli rejalar haqida batafsil to'xtalib o'tdilar.

Сегодня в рамках недели ИКТ "ICTWEEK - 2022" проходит форум IT EDUCATION. В рамках данного форума состоялся обмен мнениями по теме «Интеграция высшего образования и ИТ-образования».
На престижном форуме с зарубежными гостями выступил ректор ТУИТ Б.Ш. Махкамов обсудил ход реализации постановления Президента №357 в университете и меры, направленные на трансформацию научно-образовательного кластера. Здесь подробно обсудили причины выбора ТУИТ в качестве базы научно-образовательного кластера и перспективные планы выхода студентов в реальный сектор экономики в качестве опытных специалистов.