Sizni “Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti” Milliy tadqiqot universiteti tayanch doktoranti Ismatov Baxtiyor Sa’dulla o‘g‘lining 05.01.01 – “Muhandislik geometriyasi va kompyuter grafikasi. Audio va videotexnologiyalari” ixtisosligi bo‘yicha texnika fanlari falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozgan “Gidrotexnika inshootlarini loyihalashda geometrik modellashtirish usullarini qo‘llash” mavzusidagi dissertatsiya ishi muhokamasiga bag‘ishlangan ilmiy seminarga taklif etamiz.
Ilmiy rahbar – Kuchkarova Dilarom Fayzullayevna, texnika fanlari doktori, professor
Seminar 2025-yil 5-fevral kuni E-bino, 101-xonada bo‘lib o‘tadi. Boshlanish vaqti 10:00.
Sizni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti mustaqil tadqiqotchisi Saidkulov Elyor Abdullayevichning
05.01.01 – “Muhandislik geometriyasi va kompyuter grafikasi. Audio va videotexnologiyalari” ixtisosligi bo‘yicha texnika fanlari falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozgan “Fraktal tuzilishli yer sirtini geometrik modellashtirish va vizuallashtirish” mavzusidagi dissertatsiya ishi muhokamasiga bag‘ishlangan ilmiy seminarga taklif etamiz.

Приглашаем Вас на защиту диссертации Исматова Бахтиёра, базового докторанта Национального исследовательского университета «Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства» по специальности 05.01.01 – «Инженерная геометрия и компьютерная графика. Аудио и видео технологии». ный семинар, посвященный обсуждению диссертационной работы на тему «Применение методов геометрического моделирования при проектировании гидротехнических сооружений», написанной на соискание ученой степени доктора философии по техническим наукам (PhD).
Научный руководитель – Кучкарова Диларом Файзуллаевна, доктор технических наук, профессор
Семинар состоится 5 февраля 2025 года в корпусе E, аудитория 101. Начало в 11:30.
Приглашаем вас защиту диссертации независимого исследователя Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий Саидкулова Элёра Абдуллаевича.
05.01.01 – «Инженерная геометрия и компьютерная графика.Аудио и видео технологии». Научный семинар, посвященный обсуждению диссертации на тему «Геометрическое моделирование и визуализация земной поверхности с помощью фрактальных структур», написанной на соискание ученой степени доктора философии по техническим наукам (PhD).