O‘zbekistonlik talabalar Xitoyning Shenchjen shahrida bo‘lib o‘tayotgan Huawei ICT Competition global finalining innovatsion trekida ishtirok etmoqda. 20-may kuni ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi, unda 48 mamlakat va mintaqadan 179 jamoa ishtirok etdi.
100 dan ortiq mamlakat va mintaqalardan 2000 dan ortiq kollej va universitetlardan jami 210 000 dan ortiq talaba va o‘qituvchilar milliy va mintaqaviy darajalarda bosqichma-bosqich o‘tkazilgan to‘qqizinchi #Huawei #ICTcompetition 2024-2025 musobaqalariga qo‘shilishdi.
2024-yil dekabr oyida Saudiya Arabistonida bo‘lib o‘tgan mintaqaviy finalda sovrinli o‘rinni egallagan TATU talabalari final bosqichida "Sahiya" loyihasini taqdim etadilar.

Студенты из Узбекистана принимают участие в инновационном треке глобального финала соревнований Huawei ICT Competition, который проходит в Шэньчжэне, Китай. 20 мая состоялась церемония открытия, в которой приняли участие 179 команд из 48 стран и регионов.
Всего 210 000+ студентов и преподавателей из 2000+ колледжей и университетов из 100+ стран и регионов присоединились к девятым по счёту соревнованиям #Huawei #ICTcompetition 2024-2025, которые поэтапно проводились на национальном и региональном уровнях.
Студенты ТУИТ, занявшие призовое место в региональном финале в Саудовской Аравии в декабре 2024г., на финальном этапе представляют свой проект "Sahiya".