Joriy yilning 5-9-avgust kunlari Kiberxavfsizlik fakulteti dekani Sherzod G‘ulomov Hindistonning Bankirlar qishloq taraqqiyoti institutida “Tashkilot va muassasalarda boshqaruvchanlik ko‘nikmalarini rivojlantirish” kursi bo‘yicha malaka oshirdi. Ushbu kursda qatnashishdan asosiy maqsad tashkilot va muassasalarda boshqaruvchanlik ko‘nikmalarini rivojlantirish zarurati va ahamiyatini belgilash, jamoa bilan ishlash elementlarini aniqlash, shuningdek, tashkilot va muassasalarda mojarolarni hal qilish ko‘nikmalarini o‘zlashtirish hamda hissiy intellektni oshirish bosqichlarini o‘rganishdir.
Kurs davomida boshqaruvchanlik ko‘nikmalarini yanada chuqurroq o‘rganish, jamoaviy ishlashda samaradorlikni oshirish hamda tashkilot va muassasalarda mojarolarni yechishda konstruktiv yondashuvlarni qo‘llash kabi muhim jihatlarni amaliyotda qo‘llash imkoniyatlari muhokama etildi.
Bundan tashqari, hissiy intellektni rivojlantirish orqali jamoaning umumiy ish samaradorligini oshirishga qaratilgan yangi yondashuv va modellar ham tahlil etildi.

С 5 по 9 августа этого года декан факультета кибербезопасности Шерзод Гуломов прошел курс повышения квалификации по теме "Развитие управленческих навыков в организациях и учреждениях" в Индийском институте сельского развития банкиров. Основной целью участия в данном курсе было определение необходимости и важности развития управленческих навыков в организациях, выявление элементов командной работы, а также освоение навыков разрешения конфликтов и повышения эмоционального интеллекта.
В ходе курса обсуждались возможности применения на практике ключевых аспектов, таких как углубленное изучение управленческих навыков, повышение эффективности командной работы и использование конструктивных подходов в разрешении конфликтов в организациях и учреждениях.
Кроме того, были проанализированы новые подходы и модели, направленные на повышение общей эффективности работы команды через развитие эмоционального интеллекта.