Oʻtgan yili dekabr oyida Moʻynoq tumanida "Future Muynak" oʻquv-amaliyot markazi tashkil qilindi. Markaz yanvar oyidan bugungi kunga qadar Moʻynoq yoshlariga animatsiya-dizayni, Web-dizayni, video va kino mahsulotlarini ishlab chiqish, kompyuter oʻyinlarini ishlab chiqarish yoʻnalishlari boʻyicha bepul taʼlim berdi.
Yangi oʻquv yilida markazda:
1️⃣ Web texnologiya,
2️⃣ 3D modellashtirish,
3️⃣ grafika boʻyicha oʻquv kurslari tashkil qilingan.
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU Nukus filiali direksiyasi kurslarga oʻquvchilarni keng jalb etish maqsadida tuman xalq taʼlimi boʻlimiga qarashli maktablarning direktorlari bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Uchrashuvda TATU Nukus filiali direktori, t.f.d. B.Kaipbergenov soʻzga chiqib, informatsion va telekommunikatsiya texnologiyalarining bugungi kundagi ahamiyati va vazifalariga toʻxtab oʻtdilar.
Soʻng, TATU Nukus filiali "Axborot xavfsizligi" kafedrasi mudiri, PhD E.Babajanov oʻquv kurslarining oʻqitilish jadvali, tartibi va mazmun-mohiyati toʻgʻrisida maʼlumotlar berdi.
Eng asosiysi, IT kurslarda maktab oʻquvchilari bepul oʻqitiladi. Har bir mashgʻulot amaliyot bilan bogʻlangan holda olib boriladi.
Maʼlumot uchun, "Future Muynak" markazidagi IT-Centre blogi informatsion texnologiyalarni oʻrganishga ixtisoslashgan boʻlib, markazdagi oʻquv kurslari on-line va anʼanaviy shaklda tashkillashtirilgan.

В учебно-практическом центре «Future Muynak” создаются новые бесплатные курсы
В декабре прошлого года в Муйнакском районе был создан учебно-практический центр «Future Muynak». В центре молодежь Муйнака с января по сегодняшний день бесплатно обучается по направлениям анимационного дизайна, Web-дизайна, производства видео и кино-продукции, а также в разработке компьютерных игр.
В новом учебном году в центре будут проводиться занятия по таким направлениям, как:
1. Web - технология;
2. 3D - моделирование;
3. Графика.
Дирекция Нукусского филиала Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада Ал-Хоразмий для обеспечения большего количества мест для желающих на этих курсах провела встречи с директорами школ районного отдела народного образования.
В своем выступлении директор Нукусского филиала Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада Ал-Хоразмий, д.т.н. Б.Каипбергенов остановился на актуальности и перспективах информационно-коммуникационных технологий на сегодншний день.
Также заведующий кафедры «Информационная безопасность»,
PhD Э.Бабажанов дал информацию относительно графиков обучения учебных курсов, об их порядке, целях и задачах.
Самое важное то, что учебные курсы будут осуществляться на бесплатной основе. Каждое занятие будет проводиться в тесной связи с практическими навыками.
Для сведения: занятия в блоке IT-Centre при центре «Future Muynak», направленном на изучении информационных технологий, будут осуществляться on-line и в традиционном форматах.