Toshkent viloyati, Nurаfshon shahridagi “Cyber university” sport zalida Raqamli texnologiyalar vazirligi hamda Oʻzbekiston axborot texnologiyalari va ommaviy kommunikatsiya xodimlari kasaba uyushmasi Respublika kengashi bilan hamkorlikda Qoraqalpogʻiston Respublikasi, viloyatlar hamda Toshkent shahridagi korxonalardan jami 16 ta jamoa tarkibida 160 nafar xodimlar ishtirokida Vazirlik tizimida faoliyat yuritayotgan korxonalar xodimlaridan tuzilgan terma jamoalar oʻrtasida mini futbol (futzal) boʻyicha 25-koʻchma Kubok uchun respublika musobaqasi bo‘lib o‘tdi.
⚽️ Musobaqa O‘zbekiston kasaba uyushmalari harakatining 120 yilligi hamda respublika bosqichining tayyorgarlik jarayoniga bag‘ishlandi. Musobaqa 14–17-noyabr kunlari o‘tkazildi.

Завершился 25-й Мобильный Кубок по мини-футболу в Киберуниверситете
25-й Мобильный Кубок по мини-футболу (футзалу) состоялся в спортивном зале Киберуниверситета в Нурафшоне Ташкентской области при поддержке Министерства цифровых технологий и Республиканского совета профсоюза работников информационных технологий и массовых коммуникаций Узбекистана. Республиканские соревнования за 25-й Мобильный Кубок по мини-футболу (футзалу) проводились среди сборных команд, сформированных из работников предприятий системы Министерства. Всего в соревнованиях приняли участие 160 работников предприятий Республики Каракалпакстан, областей и города Ташкента.
⚽️ Соревнования были посвящены 120-летию профсоюзного движения Узбекистана и подготовке к республиканскому этапу. Соревнования проходили с 14 по 17 ноября.