Yuqori natija ko‘rsatgan jamoalar Final bosqichi uchun Gretsiya (https://youtu.be/t7bPvzkLw8Y)ga yo‘llanma oladilar.
O‘zbekiston terma jamoasi 2023-yilda Singapur davlatida bo‘lib o‘tgan musobaqada faxrli 3-o‘rinni egallab qaytishgan edi. 2024-yil ham yuqori natijalarni kutib qolamiz.
Terma jamoaning yuqori darajada tayyorgarlik koʻrishlari uchun Raqamli texnologiyalar vazirligi, Raqamli ta’limni rivojlantirish markazi, TATU hamda IT park rezidentlari Realsoft va Robotics Lab korxonalari jalb etilgan.

Команды, показавшие лучшие результаты, получат путевки в финальный этап соревнования, который состоится в Греции (https://youtu.be/t7bPvzkLw8Y).
В 2023 году сборная Узбекистана заняла почетное 3-е место на соревнованиях, проходивших в Сингапуре. В 2024 году мы также надеемся на высокие результаты.
Для подготовки сборной команды на высоком уровне были привлечены Министерство цифровых технологий, Центр развития цифрового образования, Ташкентский университет информационных технологий (ТУИТ), а также резиденты IT-парка компании Realsoft и Robotics Lab.