Tashrif davomida universitet laboratoriyalari, xususan media markaz, multimedia texnologiyalari yo‘nalishiga oid kontentlar, o‘yin bozoriga bog‘liq bo‘lgan barcha faoliyat yaqindan o‘rganildi.
Tashkil etilgan uchrashuvda ushbu yirik kompaniyalarning O‘zbekistonda faoliyatini ochish rejalari va universitet bilan hamkorlik yo‘nalishlari muhokama etildi.
TATU talabalarining Koreya kompaniyalarida stajirovka o‘tashi va Kompyuter injiniringi fakulteti bilan milliy ruhdagi o‘yinlarni yaratishda hamkorlik qilishga kelishib olindi.

В ходе визита гости ознакомились с лабораториями университета, включая медиаплатформу, мультимедийные технологии и контент, связанный с игровой индустрией. Особое внимание было уделено всем направлениям, имеющим отношение к игровому рынку.
В рамках организованной встречи были обсуждены планы открытия представительств данных компаний в Узбекистане, а также возможные направления сотрудничества с университетом.
По итогам переговоров было достигнуто соглашение о прохождении стажировки студентами ТАТУ в корейских компаниях, а также о сотрудничестве с факультетом компьютерной инженерии в разработке игр в национальном стиле.