Tashrif davomida talabalar bilan ochiq muloqot o‘tkazilib, ularning turar joy sharoitlari batafsil ko‘zdan kechirildi. Xavfsizlikka e’tibor qaratish, is gazi keltirib chiqaruvchi holatlarning oldini olish, energiya resurslaridan samarali foydalanish bo‘yicha muhim tavsiyalar berildi. Talabalar o‘zlarini qiziqtirgan masalalar yuzasidan fikr bildirib, mavjud muammolarni bayon etdilar. Ularning murojaatlari tinglanib, amaliy yechimlar taklif etildi.
👥 Universitet rahbariyati vakillari talabalar uchun yanada qulay va xavfsiz muhit yaratish bo‘yicha mavjud muammolarni bartaraf etish uchun amaliy choralar ko‘rishga tayyor ekanini ma’lum qildilar.
ℹ️ Bu kabi tashriflar, talabalar uchun qulay va xavfsiz yashash sharoitlarini yaratish, ularning ta’lim jarayoniga bo‘lgan e’tiborini oshirishga qaratilgan.

В ходе визита было проведено открытое общение с учащимися, детально рассмотрены условия их проживания. Были даны важные рекомендации по вопросам безопасности, предотвращению возможных ситуаций с газом, а также эффективному использованию энергетических ресурсов. Студенты высказали свои вопросы и проблемы, которые были выслушаны, а для их решения предложены практические шаги.
👥 Представители руководства университета сообщили, что готовы принять меры для устранения существующих проблем и создания более комфортной и безопасной среды для студентов.
ℹ️ Такие визиты направлены на улучшение условий жизни студентов и повышение их внимания к учебному процессу.