🗒 Mazkur xalqaro kongressda yetakchi kompaniyalar, xalqaro ekspertlar ishtirokida - barqarorlik uchun xalqaro hamkorlik: Tailand oliy ta’lim tajribasi, 2030 yildan keyin barqaror kelajakni ta’minlashda ilm-fan, sanoat va innovatsiyalar, barqaror rivojlanishda hamkorlikni yo‘lga qo‘yish va muammolar kabi mavzularda seminarlar tashkil etildi.
Shuningdek, ko‘rgazmalar (https://www.timeshighered-events.com/gsd-congress-2024) zalining O‘zbekiston pavilionida Muhammad al-Xoramiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti va boshqa yetakchi OTMlar o‘z stendlari bilan ishtirok etmoqdalar.
👥 Shu bilan bir qatorda, TATU rahbariyati va tashkiliy qo‘mita a’zolari (“Times Higher Education” xalqaro reyting tashkilotining Buyuk Britaniya va Yevropa bo‘yicha tijorat direktori) Lachin Italmazova, UNESCOning Bangkokdagi ofisi Ta’lim sifat nazorati bo‘limi boshlig‘i - Faryal Khan hamda Education Worldwide India kompaniyasi menejeri - Siddharth Jain bilan bir qancha uchrashuvlar tashkil etilib, universitetning xalqaro reytingga kirishi yuzasidan olib boriladigan ishlar, xalqaro grant loyihalar, xorijiy talabalarni universitetga jalb etish masalalari muhokama qilindi.

В рамках данного международного конгресса были организованы семинары с участием ведущих компаний и международных экспертов на такие темы, как: международное сотрудничество для устойчивого развития, опыт высшего образования Таиланда, роль науки, промышленности и инноваций в обеспечении устойчивого будущего после 2030 года, а также установление сотрудничества и решение проблем устойчивого развития.
Кроме того, в выставочном зале (https://www.timeshighered-events.com/gsd-congress-2024) представлен узбекский павильон, в котором Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий и другие ведущие вузы демонстрируют свои стенды.
👥 В дополнение к этому, руководство ТУИТ и члены организационного комитета провели несколько встреч с коммерческим директором по Великобритании и Европе международной рейтинговой организации "Times Higher Education" Лачин Итальмазовой, начальником отдела контроля качества образования офиса ЮНЕСКО в Бангкоке Фариалом Ханом и менеджером компании Education Worldwide India Сиддхартом Джейном. На этих встречах обсуждались вопросы вхождения университета в международные рейтинги, реализация международных грантовых проектов и привлечение иностранных студентов в университет.