Tadbirda 2025-yil 14-fevraldagi Davlatimiz Rahbarining “Oliy taʼlim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga koʻmaklashish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi PQ-61-son qarorida belgilangan vazifalar hamda bitiruvchilar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar muhokama qilindi. Shu bilan birga, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2025-yil 29-maydagi 203-sonli buyrug‘ida nazarda tutilgan “Kelajakka qadam” dasturi doirasida “O‘zmilliybank” AJ tomonidan taqdim etilayotgan moliyaviy xizmatlar paketi haqida batafsil ma’lumotlarga ega bo‘lishdi.
Tadbir davomida bitiruvchi va quyi bosqich talabalar o‘rtasida sohalar bo‘yicha ochiq tanlovlar tashkil etilishi va g‘oliblarni ish bilan ta’minlashga ko‘maklashish imkoniyatlari yuzasidan ham ma’lumotlar taqdim etildi.
Shuningdek, talabalar uchun amaliyot va stajirovka o‘tash imkoniyatlari hamda “O‘zmilliybank” AJda faoliyat yuritishning afzalliklari haqida batafsil tushuntirishlar berildi.
Tadbirda faol ishtirok etgan talabalar "O‘zmilliybank" AJ tomonidan estalik sovg‘alar bilan taqdirlandi.

На мероприятии были обсуждены задачи, определённые в Постановлении Президента Республики Узбекистан № УП-61 от 14 февраля 2025 года «О дополнительных мерах по содействию трудоустройству выпускников высших учебных заведений», а также предоставляемые выпускникам возможности.
Кроме того, участники ознакомились с пакетом финансовых услуг, предоставляемых АО «Узмиллийбанк» в рамках программы «Шаг в будущее», предусмотренной приказом Министерства высшего образования, науки и инноваций от 29 мая 2025 года №203.
В ходе мероприятия была предоставлена информация о проведении открытых конкурсов среди выпускников и студентов младших курсов по направлениям, а также о возможностях содействия в трудоустройстве победителей.
Также студентам были даны подробные разъяснения о возможностях прохождения практики и стажировки, а также о преимуществах работы в АО «Узмиллийбанк».
Студенты, принявшие активное участие в мероприятии, были награждены памятными подарками от АО «Узмиллийбанк».