2025-yil 10–16 noyabr kunlari sportning muay-tay turi bo‘yicha kattalar va o‘smirlar U-23 o‘rtasida o‘tkazilgan Osiyo chempionatida munosib ishtirok etdi.
• 2025-yil 10–16 noyabr kunlari sportning muay-tay turi bo‘yicha kattalar va o‘smirlar U-23 o‘rtasida o‘tkazilgan Osiyo chempionatida munosib ishtirok etdi.
2025-yil 10–16 noyabr kunlari sportning muay-tay turi bo‘yicha kattalar va o‘smirlar U-23 o‘rtasida o‘tkazilgan Osiyo chempionatida universitetimiz Televizion texnologiyalari fakulteti 530-24 guruh talabasi, xalqaro toifadagi sport ustasi Orifov Akobir Jobir o‘g‘li munosib ishtirok etdi.
🥉 75 kg vazn toifasida ketma-ket 4 ta jangni muvaffaqiyatli yakunlab, u Osiyo miqyosidagi nufuzli musobaqada faxrli III-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
😀 Yosh sportchi III-darajali diplom bilan taqdirlandi.
Bu yutuq — nafaqat shaxsiy g‘alaba, balki butun universitetimiz jamoasi uchun ham katta faxr va motivatsiya manbai bo‘ldi.
✨ Universitet jamoasi Akobir Orifovning ushbu ulkan natijasini qizg‘in tabriklaydi va kelgusi musobaqalarda yanada yuksak marralarni zabt etishini tilab qoladi!

С 10 по 16 ноября 2025 года на Чемпионате Азии среди взрослых и молодежи до 23 лет по тайскому боксу студент группы 530-24 факультета телевизионных технологий нашего университета, мастер спорта международного класса Орифов Акобир Джобир оглу принял участие в Чемпионате Азии среди взрослых и молодежи до 23 лет по тайскому боксу.
🥉 Успешно проведя 4 боя подряд в весовой категории до 75 кг, он занял почетное 3-е место на престижном азиатском соревновании.
😀 Молодой спортсмен был награжден дипломом 3-й степени.
Это достижение стало не только личной победой, но и источником большой гордости и мотивации для всего коллектива нашего университета.
✨ Команда университета сердечно поздравляет Акобира Орифова с этим великолепным результатом и желает ему еще больших успехов в будущих соревнованиях!