2025-yil 9-iyun kuni Toshkent axborot texnologiyalari universitetida "IEEE Xplore Digital Library yordamida ilmiy maqolalarni samarali yozish" mavzusida seminar bo‘lib o‘tdi.
🎤 Tadbir spikerlari:
Mexmet Xaseki – IEEE Digital Library’ning rasmiy vakili;
Asel Jarasova – IEEE tashkilotining tajribali mutaxassisi;
Yuliya Eshmetova – “E-LINE PRESS” markazining yetakchi mutaxassisi.
🗒 Seminar yakunida “Xorijiy nashriyotlar va agregatlar ma’lumotlar bazalari bilan ishlash asoslari” boʻyicha o‘quv kurslarini muvaffaqiyatli tugatganlarga sertifikatlar topshirildi, bu esa ularning ilmiy salohiyatini oshirishga xizmat qiladi.
💬TATU va “E-LINE PRESS” mutaxassislari tomonidan tashkillashtirilgan ushbu tadbir universitetda ilmiy tadqiqotlar sifatini oshirish, xalqaro ilmiy axborotlar bilan tanishish va global ilmiy jamoaga integratsiyalashish yo‘lida yana bir muhim qadam bo‘ldi.

9 июня 2025 года в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий прошёл семинар на тему «Эффективное написание научных статей с использованием IEEE Xplore Digital Library».
Спикерами мероприятия выступили:
• Мехмет Хасеки — официальный представитель IEEE Digital Library;
• Асель Жарасова — опытный специалист IEEE;
• Юлия Эшметова — ведущий специалист центра “E-LINE PRESS”.
В завершение семинара участникам, успешно прошедшим обучение по курсу «Основы работы с базами данных зарубежных издательств и агрегаторов», были вручены сертификаты. Это стало важным вкладом в повышение их научного потенциала.
Семинар, организованный специалистами ТУИТ и “E-LINE PRESS”, стал ещё одним значимым шагом на пути повышения качества научных исследований в университете, знакомства с международными научными источниками и интеграции в глобальное научное сообщество.