Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent Axborot Texnologiyalari Universitetida “O‘zmilliybank” AJ va “Kelajakka qadam” markazi vakillari bilan hamkorlikda “Yoshlar bandligi oyligi” doirasida seminar-trening tashkil etildi.
📆 Joriy yilning 13-iyun kuni, Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent Axborot Texnologiyalari Universitetida “O‘zmilliybank” AJ va “Kelajakka qadam” markazi vakillari bilan hamkorlikda “Yoshlar bandligi oyligi” doirasida seminar-trening tashkil etildi.
Tadbirda 2025-yil 14-fevraldagi Davlatimiz Rahbarining “Oliy taʼlim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga koʻmaklashish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi PQ-61-son qarorida belgilangan vazifalar hamda bitiruvchilar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar muhokama qilindi. Shu bilan birga, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2025-yil 29-maydagi 203-sonli buyrug‘ida nazarda tutilgan “Kelajakka qadam” dasturi doirasida “O‘zmilliybank” AJ tomonidan taqdim etilayotgan moliyaviy xizmatlar paketi haqida batafsil ma’lumotlarga ega bo‘lishdi.
🎓Tadbir davomida bitiruvchi va quyi bosqich talabalar o‘rtasida sohalar bo‘yicha ochiq tanlovlar tashkil etilishi va g‘oliblarni ish bilan ta’minlashga ko‘maklashish imkoniyatlari yuzasidan ham ma’lumotlar taqdim etildi.
💼 Shuningdek, talabalar uchun amaliyot va stajirovka o‘tash imkoniyatlari hamda “O‘zmilliybank” AJda faoliyat yuritishning afzalliklari haqida batafsil tushuntirishlar berildi.
🎁 Tadbirda faol ishtirok etgan talabalar "O‘zmilliybank" AJ tomonidan estalik sovg‘alar bilan taqdirlandi.

В Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий совместно с представителями АО «Узмиллийбанк» и Центром «Шаг в будущее» в рамках «Месячника занятости молодежи» организован семинар-тренинг.
• В Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий совместно с представителями АО «Узмиллийбанк» и Центром «Шаг в будущее» в рамках «Месячника занятости молодежи» организован семинар-тренинг.
📆 13 июня текущего года в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий совместно с представителями АО «Узмиллийбанк» и Центром «Шаг в будущее» в рамках «Месячника занятости молодежи» был организован семинар-тренинг.
На мероприятии обсуждались задачи, обозначенные в Постановлении Главы государства №ПП-61 от 14 февраля 2025 года «О дополнительных мерах по содействию трудоустройству выпускников высших учебных заведений», и возможности, созданные для выпускников. Также была представлена ​​подробная информация о пакете финансовых услуг, предоставляемых АО «Узмиллийбанк» в рамках программы «Шаг в будущее», предусмотренной Приказом Министерства высшего образования, науки и инноваций №203 от 29 мая 2025 года.
🎓В ходе мероприятия также была представлена ​​информация об организации открытых конкурсов среди студентов магистратуры и бакалавриата по различным направлениям и возможности содействия в трудоустройстве победителей.
💼 Также были даны подробные разъяснения о возможностях прохождения студентами стажировок и обучения, а также о преимуществах работы в АО «Узмиллийбанк».