TATUda “Kelajakka qadam” dasturi doirasida bitiruvchi yoshlarni tadbirkorlikka yo‘naltirish va ularning biznes loyihalarini moliyalashtirish masalalariga bag‘ishlangan seminar-trening tashkil etildi.
• TATUda “Kelajakka qadam” dasturi doirasida bitiruvchi yoshlarni tadbirkorlikka yo‘naltirish va ularning biznes loyihalarini moliyalashtirish masalalariga bag‘ishlangan seminar-trening tashkil etildi.
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida, “Kelajakka qadam” dasturi doirasida bitiruvchi yoshlarni tadbirkorlikka yo‘naltirish va ularning biznes loyihalarini moliyalashtirish masalalariga bag‘ishlangan seminar-trening tashkil etildi.
Ushbu tadbirda, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi markaziy banki, O‘zbekiston milliy banki va boshqa tashkilotlarning mas’ul hodimlari ishtirok etishdi.
⭕️ Seminar davomida, 2025-yil 14-fevraldagi Davlatimiz Rahbarining “Oliy taʼlim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga koʻmaklashish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi PQ-61-son qarorida belgilangan vazifalar hamda bitiruvchilar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar muhokama qilindi.
✅  Shuningdek, “Kelajakka qadam” dasturi doirasida “O‘zmilliybank” AJ tomonidan taqdim etilayotgan moliyaviy xizmatlar paketi hamda bitiruvchilarning biznes loyihalarini moliyalashtirish tartibi yuzasidan batafsil ma’lumotlar berildi.

В Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий в рамках программы «Шаг в будущее» организован семинар-тренинг, направленный на привлечение молодых выпускников к предпринимательству и финансирование их бизнес-проектов.
• В Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий в рамках программы «Шаг в будущее» организован семинар-тренинг, направленный на привлечение молодых выпускников к предпринимательству и финансирование их бизнес-проектов.
В мероприятии приняли участие ответственные сотрудники Министерства высшего образования, науки и инноваций, Центрального банка Республики Узбекистан, Национального банка Узбекистана и других организаций.
В ходе семинара обсуждались задачи, обозначенные в Постановлении Главы государства №ПП-61 от 14 февраля 2025 года «О дополнительных мерах по содействию трудоустройству выпускников высших учебных заведений», и возможности, созданные для выпускников.
✅  Также была предоставлена ​​подробная информация о пакете финансовых услуг, предоставляемых Национальным банком Узбекистана в рамках программы «Шаг в будущее» и порядке финансирования бизнес-проектов выпускников