1-mart kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida xalqimizning ardog'idagi shoira nafosat va vafo kuychisi Zulfiyaxonim tavvaludining 104 yilligiga bag'ishlab "Bahor keldi seni So'roqlab" nomli ko'rik-tanlov bo'lib o'tdi.
Tanlov O'zbekiston yoshlar ittifoqining Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetidagi boshlang'ich tashkiloti hamda Xotin-qizlar qo'mitasi bilan hamkorlikda Universitetimiz faollar zalida tashkil etildi.
Ko'rik tanlovda har bir fakultetdan 1 nafardan qiz 3 ta shart bo'yicha bellashdilar. Ko'rik tanlov yakunida 3-o'rin AKT sohasida Kasbiy ta'lim fakulteti talabasi Xaqnazarova Dilobar, 2-o'rin Axborot xavfsizligi fakulteti talabasi Baratova Zahro hamda faxrli 1-o'rin Dasturiy Injiniring fakulteti talabasi Abdullayeva Ra'noxonlar qo'lga kiritdi. G'olib va ishtirokchilar ko'rik tanlov tashkilotchilari va Boshlang'ich Kasaba uyushma qo'mitasi tomonidan darajali diplom, maxsus sertifikat va esdalik sovg'alari bilan taqdirlandilar.

1 марта в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий прошел конкурс «Весна пришла…», посвященный 104-летию выдающейся узбекской поэтессы Зульфии.
Конкурс был организован первичной организацией Союза молодежи Узбекистана ТУИТ совместно с Комитетом женщин университета в актовом зале.
В конкурсе принимали участие по одной девушки с каждого факультета. По результатам конкурса 3 место досталось студентке факультета Профессиональное образование в сфере ИКТ Хакназаровой Дилобар, 2 место получила студентка Информационная безопасность Баратова Захро и 1 место завоевала студентка факультета Программный инжиниринг Абдуллаева Раъно. Победителям и участникам конкурса были вручены дипломы, сертификаты и памятные подарки.