O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Ijtimoiy himoya milliy agentligi qoshidagi 25-sonli alohida ta’lim ehtiyojlari bo‘lgan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktabda “Yangi yil sarguzashtlari” nomli bayram tadbiri yuqori saviyada o‘tkazildi.
Mazkur tadbir Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti "Jismoniy madaniyat va gumanitar fanlar" kafedrasi hamda Alisher Navoiy nomidagi O‘zbek tili va adabiyoti universiteti "Psixologiya va sotsiologiya" kafedrasi "Ijtimoiy ish" yo‘nalishi hamkorligida tashkil etilib, bolalarga bayramona kayfiyat, samimiy quvonch va unutilmas lahzalarni ulashdi.
Bayram davomida bolajonlar uchun ertakona sahna ko‘rinishlari, quvnoq o‘yinlar, musiqiy chiqishlar namoyish etilib, ularning yuzida chinakam bayramona tabassum paydo bo‘ldi.
Bu kabi tashabbuslar bolalarning ijtimoiy faolligini oshirish, ularni qo‘llab-quvvatlash va jamiyatda o‘z o‘rnini topishiga xizmat qiladi.

В специализированной школе № 25 для детей с особыми образовательными потребностями при Национальном агентстве социальной защиты при Президенте Республики Узбекистан на высоком уровне было проведено праздничное мероприятие под названием «Новогодние приключения».
Мероприятие было организовано кафедрой «Физическая культура и гуманитарные науки» Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хоразмий совместно с кафедрой «Психология и социология» Университета узбекского языка и литературы имени Алишера Навои, а также направлением «Социальная работа». Праздник подарил детям праздничное настроение, искреннюю радость и незабываемые впечатления.
В ходе мероприятия для детей были представлены сказочные сценки, весёлые игры и музыкальные выступления, благодаря которым на их лицах засияли по-настоящему праздничные улыбки.
Подобные инициативы способствуют повышению социальной активности детей, оказывают им поддержку и помогают найти своё достойное место в обществе. 🎄✨