Joriy yilning 20-yanvar kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida Yunusobod tumani hokimiyati bilan hamkorlikda “Yangi Oʻzbekistonda erkin va farovon yashaylik!” degan ezgu gʻoyani oʻzida mujassam etgan tadbir tashkil etildi. Tadbirda Toshkent shahar hokimi o‘rinbosari D.Raximova, Yunusobod tumani hokimi J.Ibroximov, tumandagi 4 ta sektor rahbarlari, mahalla raislari, mahalla faollari va yoshlar ishtirok etdilar.
Uchrashuv tadbirini oʻtkazishdan maqsad – 2020-yil 25-dekabr sanasida Hurmatli Prezidentimizning muxtasham Humo arenasida Oʻzbekiston yoshlari forumiga tashriflari, 2020-yil 29-dekabrda Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisga Murojaatnomalari, 2021-yil 15-yanvar kuni Yunusobod tumaniga tashriflari davomida bildirilgan fikrlar va belgilangan vazifalar ijrosini taʼminlash, ularni hayotga tadbiq etish, yoshlarning taklif va tashabbuslarini tinglash, ularga masʼul rahbarlar boshchiligida yechim topishdan iborat boʻldi.
Uchrashuv davomida Yunusobod tumani hokimi J.Ibroximov va Toshkent shahar hokimi oʻrinbosari D.Raximovalar soʻzga chiqdilar. Shundan soʻng, mahalla faollari va yoshlarning muammo va takliflari tinglandi. Bildirilgan muammolarni joyida hal etish yuzasidan masʼullarga tegishli koʻrsatmalar berildi.
Tadbir soʻngida taniqli qiziqchi Valijon Shamsiyev va bir qator taniqli xonandalarning chiqishlari yigʻilganlarga oʻzgacha kayfiyat bagʻishladi.

20 января этого года в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий в сотрудничестве с хокимиятом Юнусабадского района организовано мероприятие под лозунгом «В Новом Узбекистане будем жить свободно и в достатке!». В нем принимали участие заместитель хокима города Ташкента Д.Рахимова, хоким Юнусабадского района Ж.Иброхимов, руководители 4 секторов, председатели и активисты махаллинских комитетов, а также молодежь.
Целью этого мероприятия является обеспечение выполнения задач, определенных Президентом Республики Узбекистан на Форуме молодежи Узбекистан 25 декабря 2020 года, предусмотренных Посланием главы государства к Олий Мажлису, и в ходе визита в Юнусабадский район, внедрение их в жизнь, изучение предложений и мнений молодежи, поиск решения проблем под руководством государственных органов.
В ходе встречи выступили хоким Юнусабадского района Ж.Иброхимов и заместитель хокима города Ташкента Д.Рахимова. Затем были выслушаны проблемы и предложения активистов, молодежи. Были даны соотвествующие поручения отвественным лицам по решению озвученных проблем.
В заключительной части мероприятия выступили известный юморист Валижон Шамсиев и ряд известных певцов эстрады.