🏛Bugun Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti rektori B.Maxkamov TATU Urganch filiali xodimlari va professor-o'qituvchilari bilan ochiq muloqot o‘tkazdilar
✅Ochiq muloqotda Universitetimiz rektori filial xodimlariga bugungi kunda yoshlarning bilim olishlari va o‘z qobiliyatlarini ro‘yobga chiqarishlari uchun barcha sharoitlar yaratilganligini ta’kidladilar.
✅Uchrashuv jarayonida filialning yangi o’quv yiliga naqadar tayyorligi, OTMni muvaffaqiyatli tamomlagan talabalarni ishga joylashganlik masalalari, ilmiy grant loyihalarida ishtirok etish, nufuzli ilmiy jurnallarda maqolalar chop etish bilan bo’g’liq bo’lgan masalalar muhokama qilindi.
✅Universitet rektori uchrashuv so‘ngida TATU Urganch filiali professor-o’qituvchilar ishlari va izlanishlarida muvaffaqiyatlar tiladilar.

Ректор Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий Б.Махкамов провел открытый диалог с профессорско-преподавательским составом и сотрудниками Ургенчского филиала ТУИТ.
В открытом диалоге ректор университета отметил, что сегодня созданы все условия для того, чтобы молодежь могла учиться и реализовывать свои способности.
В ходе встречи обсуждались вопросы готовности филиала к новому учебному году, вопросы трудоустройства студентов, успешно закончивших высшее образование, участия в научных грантовых проектах, публикации статей в престижных научных журналах.
В завершение встречи ректор вуза пожелал профессорско-преподавательскому составу Ургенчского филиала ТУИТ успехов в работе и научной деятельности.