O‘zbekistonlik talabalar Xitoyning Shenchjen shahrida bo‘lib o‘tgan Huawei ICT Competition global finalining innovatsion trekida ishtirok etishdi. Unda 48 mamlakat va mintaqadan 179 jamoa ishtirok etdi.
100 dan ortiq mamlakat va mintaqalardan 2000 dan ortiq kollej va universitetlardan jami 210 000 dan ortiq talaba va o‘qituvchilar milliy va mintaqaviy darajalarda bosqichma-bosqich o‘tkazilgan to‘qqizinchi Huawei ICTcompetition 2024-2025 musobaqalariga qo‘shilishdi.
TATU talabalari final bosqichida o‘zlarining "Sahiya" nomli loyihalaridagi yangi innovatsion yechimlarni taqdim etib faxrli 3-o‘rinni egallashdi hamda 4 ta medalni qo‘lga kiritishdi.
Talabalarimizni ushbu yutuqlari bilan samimiy tabriklaymiz! Yanada yuqori cho‘qqilarni zabt etishlarini tilab qolamiz!

Студенты из Узбекистана приняли участие в глобальном финале инновационного трека конкурса Huawei ICT Competition, который состоялся в городе Шэньчжэнь (КНР). В этом престижном мероприятии приняли участие 179 команд из 48 стран и регионов.
В целом в девятом сезоне соревнований Huawei ICT Competition 2024–2025 приняли участие более 210 000 студентов и преподавателей из свыше 2 000 колледжей и университетов, представляющих более 100 стран и регионов. Этапы соревнований проводились на национальном и региональном уровнях.
В финальном этапе студенты ТУИТ представили свой инновационный проект под названием «Sahiya», заняли почётное 3-е место и завоевали четыре медали.
Искренне поздравляем наших студентов с этим выдающимся достижением и желаем им покорения ещё более высоких вершин!