Xitoy Xalq Respublikasida bo‘lib o‘tayotgan nufuzli xalqaro robototexnika musobaqasida O‘zbekiston milliy jamoasi ilk kunlardanoq ajoyib natijalarni qayd etdi!
Musobaqaning ikkinchi kuni ham jamoamiz uchun samarali boshlandi — yosh robototexniklarimiz hakamlar hay’ati qarshisida o‘z loyihalarini muvaffaqiyatli tarzda taqdim etishdi.
O‘zbekiston robototexnika milliy jamoasi ushbu xalqaro musobaqada ishtirok etib, zamonaviy muhandislik, texnik va jamoaviy ish ko‘nikmalarini namoyish qilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, O‘zbekiston milliy robototexnika jamoasi sardori — TATU talabasi Teshabayev Maxkambek!

На престижных международных соревнованиях по робототехнике, проходящих в Китайской Народной Республике, национальная сборная Узбекистана с первых дней продемонстрировала отличные результаты!
Второй день соревнований также оказался плодотворным — наши юные робототехники успешно представили свои проекты перед жюри.
На данном международном турнире сборная Узбекистана демонстрирует современные инженерные, технические и командные навыки.
Напоминаем, что капитаном национальной сборной по робототехнике Узбекистана является студент ТАТУ — Тешабаев Махкамбек.