Xalqaro olimpiadada yuksak natijalar!
🌐 “Talabalarning ta’lim, taraqqiyot va madaniyatlararo muloqot platformasi” mavzusidagi Xalqaro talabalar forumi doirasida 2026-yil 14–15-aprel kunlari Samarqand viloyatidagi ZARMED universitetida o‘tkazilgan “IT Dasturlash” va “Matematika” yo‘nalishlari bo‘yicha xalqaro olimpiadalarda TATU talabalari munosib ishtirok etib, yuqori natijalarga erishdilar.
🧑‍💻 Dasturlash yo‘nalishi:
1-o‘rin — Saparbayev Sarvarbek;
2-o‘rin — Ma’rufjonov Azizbek.
➕ Matematika yo‘nalishi:
2-o‘rin — Sharipov Isobek.
❗️ Ushbu yutuqlar talabalarimizning chuqur bilimga egaligi, mustaqil fikrlashi hamda yuqori raqobatbardoshligini yana bir bor tasdiqladi.
👏 G‘olib talabalarimizni samimiy tabriklaymiz va ularga kelgusi faoliyatlarida ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz!

Высокие результаты на Международной олимпиаде!
🌐 В рамках Международного студенческого форума на тему «Платформа образования, развития и межкультурного диалога студентов» студенты ТУИТ приняли участие в международных олимпиадах по «ИТ-программированию» и «Математике», проходивших в университете ЗАРМЕД в Самаркандской области 14-15 апреля 2026 года, и показали высокие результаты.
🧑💻 Направление программирования:
1 место - Сапарбаев Сарварбек;
2 место - Маруфёнов Азизбек.
➕ Направление математики:
2 место - Шарипов Исобек.
❗️ Эти достижения еще раз подтвердили глубокие знания, самостоятельное мышление и высокую конкурентоспособность наших студентов.
👏 Мы искренне поздравляем наших студентов-победителей и желаем им больших успехов в будущих начинаниях!