🏛Ushbu anjuman Elektrotexnika va elektronika muxandislari instituti (Institute of Electrical and Electronics Engineers IEEE, www.ieee.org)ning texnik ko‘magida tashkil etilgan bo‘lib, universitetimizning qator professor-o‘qituvchilariga axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasidagi ushbu yetakchi tashkilot faoliyatiga mos turli ilmiy texnikaviy va kasbiy yo‘naltirilgan munozara va muhokamalar imkonini yaratadi.
✅Xorijiy mutaxassislar ishtirokida turli texnologik yangiliklarni muhokama etib, milliy AKT rivojiga ilmiy-texnikaviy asoslarni shakllantirishga mo‘ljallangan IEEE tomonidan tashkil etilgan xalqaro konferensiyalar muntazam ravishda o‘tkazib kelinmoqda. Konferensiya doirasida an'anaviy tarzda konferensiya materiallari elektron resurs sifatida chop etilib, Engineering Index (EI) va EI Compendex IEEE XploreTM tarkibida ISBN raqamlari bilan ro‘yxatdan o‘tkaziladi hamda SCOPUS bazasida indekslanadi.
📌Ma'lumot o'rnida “International Conference on Information Science and Communications Technologies” (ICISCT 2022) xalqaro konferensiya 28-30-sentabr kunlari bo'lib o'tadi.

28 сентября, Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий (ТУИТ) и Международный институт инженеров электроники и электротехники (IEEE) провели международную научно –техническую конференцию на тему: “International Conference on Information Science and Communications Technologies ICISCT 2022, Applications, Trends and Opportunities”.
Конференция была организована при технической поддержке Института инженеров по электротехнике и электронике IEEE, www.ieee.org. Предоставляет возможность профессорско – преподавательскому составу нашего университета проводить различные научно-технические и профессионально ориентированные дискуссии в соответствии с деятельностью ведущей организации в области информационных и коммуникационных технологий.
С участием зарубежных специалистов организуемые « IEEE» регулярно проводятся международные конференции о различных технологических новинок и формирования научно-технической базы отечественного развития ИКТ.
Материалы конференции , регистрируются под номерами ISBN в Engineering Index (EI) и EI Compendex IEEE XploreTM и публикуются в виде электронного ресурса, индексируются в базе данных SCOPUS.