O‘zbekiston va Belarus Ikkinchi ta’lim forumi doirasida dron operatorlarining kasbiy mahoratini oshirish va zamonaviy texnologiyalar sohasidagi bilim hamda amaliy ko‘nikmalarini rivojlantirish maqsadida “Dron reysing” musobaqasi tashkil etilib, shuningdek, oliy va kasbiy ta’lim muassasalari olimlari, tadqiqotchilari va ixtirochilari tomonidan ilg‘or ishlanmalar hamda innovatsion mahsulotlar ko‘rgazmasi namoyish etildi.
🏛 “Dron reysing” musobaqasi final bosqichida Universitetimiz jamoalari faol ishtirok etib, faxrli 1-va 2-o‘rinlarni qo‘lga kiritishdi.

В рамках Второго Узбекско-белорусского образовательного форума были организованы соревнования «Гонки дронов» для повышения профессионального мастерства операторов дронов, развития их знаний и практических навыков в области современных технологий, а также выставка передовых разработок и инновационных продуктов учёных, исследователей и изобретателей высших и средних учебных заведений.
🏛 В финальном этапе соревнований «Гонки дронов» команды нашего университета приняли активное участие и заняли почётные 1-е и 2-е места.