Chet tillar kafedrasining 2021-2022 o‘quv yilida “Yoshlar o‘rtasida xorijiy tillarni ommalashtirishga qaratilgan forum, konferensiya, ko‘ngilochar tadbirlar va seminar treninglar tashkil etish” bo‘yicha ishlab chiqqan yo‘l xaritasiga muvofiq aprel oyida “Why it is important to learn foreign languages” nomli videoroliklar tanlovi e’lon qilingan edi.
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti kichik majlislar zalida Yaxshibayev Doniyor Sultonbayevich, Chet tillari kafedrasi professor o‘qituvchilari hamda talabalar ishtirokida g‘oliblarni taqdirlash marosimi o‘tkazildi.

ЦЕРЕМОНИЯ НАГРАЖДЕНИЯ ВИДЕОКОНКУРСА «WHY IT IS IMPORTANT TO LEARN FOREIGHN LANGUAGES»
В соотвестствии с дорожной картой, разработанной кафедрой иностранных языков на 2021-2022 учебный год  “Организация форумов, конференций, мероприятий и семинаров направленных на популяризацию иностранных языков среди молодежи” был организован видеоконкурс на тему “ Why it is important to learn foreign languages”.
Церемония награждения прошла в конференц - зале Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий с участием Яхшибаева Дониёра Султанбаевича, преподователей и студентов кафедры иностранных языков.