Raqamli texnologiyalar vazirligi stipendiyasi gʻolibi boʻling va 22 mln soʻmgacha stipendiyani qoʻlga kiriting!
• Raqamli texnologiyalar vazirligi stipendiyasi gʻolibi boʻling va 22 mln soʻmgacha stipendiyani qoʻlga kiriting!
Vazirlik stipendiyasiga TATU, Inha va Amity, Cyber universiteti talabalari hamda TATU qoshidagi akademik litsey o‘quvchilari ariza topshirishlari mumkin.
Raqamli texnologiyalar vazirligi tomonidan joriy yilning 23-avgust (soat 23:59 gacha) sanasiga qadar Vazirlik stipendiyasi tanloviga hujjatlar qabul qilinadi.
Ariza qoldirish uchun havola.
Eslatib o‘tamiz, belgilangan ko‘rsatkichlardan yuqori ballni qo‘lga kiritib, stipendiya g‘olibi bo‘lgan talabalar 2,2 mln so‘mdan (BHMning 5,0 barobari) 10 oy davomida jami 22 mln so‘m, akademik litsey o‘quvchilari esa 880 ming so‘mdan (BHMning 2,0 barobari) 10 oy davomida jami 8,8 mln so‘m stipendiyaga ega bo‘ladilar.
Shuningdek, tanlov g‘oliblari moddiy rag‘batlantirish bilan bir qatorda, respublika miqyosidagi nufuzli ta’lim loyihalari va tashabbuslarida faol qatnashishlari uchun vazirlik tomonidan yaqindan qo‘llab-quvvatlanadi.

СТАНЬТЕ ОБЛАДАТЕЛЕМ СТИПЕНДИИ МИНИСТЕРСТВА ЦИФРОВЫХ ТЕХНОЛОГИЙ И ПОЛУЧИТЕ ДО 22 МЛН СУМОВ!
Студенты Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми (ТУИТ), INHA University in Tashkent, Amity University Tashkent, Cyber University, а также учащиеся Академического лицея при ТУИТ могут принять участие в конкурсе на получение стипендии Министерства цифровых технологий Республики Узбекистан.
📅 Прием заявок продлится до 23 августа текущего года (до 23:59).
📝 Подать заявку можно по ссылке:
https://edu.digital.uz/new/projects/raqamli-texnologiyalar-stipendiyasi
Напоминаем, что студенты, набравшие необходимое количество баллов и ставшие победителями конкурса, будут получать ежемесячную стипендию в размере 2,2 млн сумов (5-кратный размер БРВ) в течение 10 месяцев, что составляет 22 млн сумов.
Учащиеся академического лицея получат 880 тыс. сумов ежемесячно (2-кратный размер БРВ) в течение 10 месяцев, общая сумма выплаты составит 8,8 млн сумов.
🏆 Помимо материального поощрения, победители конкурса получат поддержку Министерства цифровых технологий и возможность принять участие в престижных образовательных проектах и инициативах республиканского уровня.