Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetining bir guruh iqtidorli talaba-yoshlari Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov tomonidan taqdirlandi
📊2022/2023-o‘quv yilida bir guruh iqtidorli talaba-yoshlar O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti va nomli davlat stipendiyalari tanlovi g‘olibi bo‘lishdi. Qarshi shahridagi Dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari texnologik parki binosida iqtidorli talaba-yoshlarni tantanali taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Unda Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov ishtirok etib, talabalarni taqdirladi.
🎓Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti stipendiyasi tanlovi g‘olibi bo‘lgan 4-bosqich talabasi Ismatova Mehribon Farxod qizi, Beruniy nomli davlat stipendiyasi tanlovi g‘olibi bo‘lgan 4-bosqich talabasi Shokirov Shoxrux Xusen o‘g‘li hamda Islom Karimov nomli davlat stipendiyasi tanlovi g‘olibi bo‘lgan 4-bosqich talabasi Xurramov Shoxboz Xurram o‘g‘liga diplom va qimmatbaho esdalik sovg‘alari topshirildi.

Министр цифровых технологий Шерзод Шерматов наградил талантливых студентов Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий
📊В 2022/2023 учебном году группа талантливой студенческой молодежи стала победителями конкурса государственных стипендий имени Президента Республики Узбекистан. В здании технопарка программных продуктов и информационных технологий в городе Карши состоялась торжественная церемония награждения талантливых студентов. В нем принял участие и наградил студентов министр цифровых технологий Шерзод Шерматов.
🎓На мероприятии присутствовали студенты Исматова Мехрибан Фарход кизи обладательница получение стипендии Президента Республики Узбекистан, Шокиров Шохрух Хусен угли, победитель конкурса на получение государственной стипендии имени Беруний, а также первокурсник Хуррамов Шохбоз Хуррам угли , победивший в конкурсе на получение государственной стипендии имени Ислама Каримова, студенты были награждены дипломоми и ценными сувенирами.