📢Ilmiy faoliyatga oid davlat dasturlari doirasida bajariladigan amaliy tadqiqotlar va innovatsion loyihalarni qabul qilish uchun “Oʻzbekiston-Xitoy” xalqaro qoʻshma tanlovining 87-turi (https://innovation.gov.uz/contest/post-1638) hamda fundamental loyihalarni qabul qilish uchun “Oʻzbekiston-Belarus” xalqaro qoʻshma tanlovining 88-turi (https://innovation.gov.uz/contest/post-1639) eʼlon qilingan. Ushbu tanlovning asosiy shartlaridan biri bu xorijiy hamkor bo‘lishidir.
Agar sizning loyihangizga xorijiy hamkor zarur bo‘lsa, taklif etilayotgan loyiha nomi, maqsadi, kutilayotgan natijasi hamda qo‘shimcha ma’lumotlardan iborat qisqa ma’lumot berishingiz so‘raladi.
Ilmiy tadqiqot loyihasini shakllantirish va hamkor tashkilotlarni topishda yordam olish uchun Ilmiy tadqiqot va texnologiyalar transferi markaziga murojaat qilishingiz mumkin.

В рамках государственных программ, связанных с научной деятельностью, объявлен 87-й тур международного совместного конкурса «Узбекистан-Китай» (https://innovation.gov.uz/contest/post-1638) по приему прикладных исследований и инновационных проектов, а также 88-й тур международного совместного конкурса «Узбекистан-Беларусь» (https://innovation.gov.uz/contest/post-1639) на фундаментальные проекты. Важным условием последнего является наличие иностранного партнера.
Если ваш проект требует иностранного партнёра, вам потребуется предоставить краткое описание названия проекта, его цели, ожидаемых результатов и дополнительной информации.
Вы можете обратиться в Центр научных исследований и трансфера технологий за помощью в формулировании проекта научного исследования и поиске партнерских организаций.