Mazkur turnirda talabalar o‘z dasturlash ko‘nikmalarini namoyish etish, oliygohini munosib tarzda himoya qilish va taqdim etish hamda boshqa iqtidorli tengdoshlar bilan bellashish uchun ajoyib imkoniyatga ega bo‘ladilar.
Turnir 2025-yil 14-maydan 25-iyungacha davom etadi. Asosiy bosqich onlayn formatda o‘tkaziladi, final bosqichi esa 25-iyun kuni Moskvadagi Yandex’ning karera va texnologiyalar festivalining asosiy sahnasi — Young Con 2025 doirasida Live Arenada bo‘lib o‘tadi.
Finalda 200 nafar eng yaxshi ishtirokchi g‘oliblik unvoni hamda Yandex tomonidan taqdim etiladigan qimmatbaho sovrinlar uchun kurashadi.
Turnir haqida batafsil ma’lumot olish va ro‘yxatdan o‘tish uchun havolaga o‘ting https://yandex.ru/yaintern/universitybattle
Ma’lumot uchun: Young Con festivalida o‘tkaziladigan “Universitetlar bellashuvi” finali talabalarni Yandex kompaniyasining karera imkoniyatlari, ilg‘or texnologiyalari va servis xizmatlari bilan yaqindan tanishtiradi. Shuningdek, bu tadbir IT sohasidagi yetuk mutaxassislar hamda boshqa oliy ta’lim muassasalari talabalari bilan fikr almashish va tajriba orttirish imkonini beradi. Festivalda ishtirok etish mutlaqo bepul bo‘lib, dastur va ro‘yxatdan o‘tish haqida batafsil ma’lumot rasmiy veb-saytda joylashtirilgan.

Этот турнир — отличная возможность для студентов продемонстрировать свои навыки программирования, достойно представить свой вуз и посоревноваться с другими талантливыми сверстниками.
Турнир пройдёт с 14 мая по 25 июня 2025 года. Основной этап состоится в онлайн-формате, а финал — 25 июня в Москве, на главной сцене фестиваля карьеры и технологий Young Con 2025 — Live Arena.
В финале 200 лучших участников поборются за победу и ценные призы от компании Яндекс.
Для получения подробной информации и регистрации перейдите по ссылке: https://yandex.ru/yaintern/universitybattle
ℹ️ Дополнительно: Финал “Соревнования университетов”, проводимый в рамках фестиваля Young Con, познакомит студентов с карьерными возможностями в Яндексе, его передовыми технологиями и сервисами. Также участники получат шанс пообщаться с ведущими специалистами в сфере IT и обменяться опытом со студентами других вузов. Участие в фестивале абсолютно бесплатное, подробности о программе и регистрации размещены на официальном сайте.