Bugun Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida ko‘zi ojiz va zaif ko‘ruvchi abituriyentlar uchun kirish imtihonlari tashkil etildi.
Imtihon jarayonlari shaffoflik va adolat tamoyillari asosida, amaldagi davlat ta’lim standartlari hamda belgilangan tartib-qoidalarga to‘liq rioya etilgan holda o‘tkazildi.
Abituriyentlarning bilim va salohiyatini xolis baholash maqsadida barcha zarur shart-sharoitlar yaratildi hamda jarayonga universitetning tajribali professor-o‘qituvchilari jalb etildi.
🇺🇿Universitetimizda har bir abituriyent uchun teng imkoniyat va qulay muhit yaratish ustuvor vazifalardan biri bo‘lib qoladi.

Сегодня в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми были организованы вступительные экзамены для абитуриентов с нарушением зрения, включая незрячих и слабовидящих.
Экзаменационные испытания прошли в соответствии с принципами прозрачности, объективности и справедливости, при строгом соблюдении действующих государственных образовательных стандартов и установленных требований.
Для обеспечения объективной оценки знаний и потенциала абитуриентов были созданы все необходимые условия, а к проведению экзаменов были привлечены опытные профессора и преподаватели университета.
🇺🇿 Создание равных возможностей и комфортной образовательной среды для каждого абитуриента остается одним из приоритетных направлений деятельности нашего университета.