Universitetimizda barpo etilayotgan va kapital ta’mirdan chiqqan turli soha obyektlarini foydalanishga topshirish yaxshi an’anaga aylanib ulgurgan. Yangi o‘quv yili boshlanganligi munosabati bilan qator o‘quv binolari, yangidan tashkil etilgan o‘quv xonalari, laboratoriyalar va boshqa turli ta’lim obyektlari ishga tushirildi. Raqamli texnologiyalar vazirligi ko‘magi bilan tashkil etilgan, joriy yilning 5-oktyabr kuni ochilish marosimi bo‘lib o‘tgan zamonaviy sport majmuasi ham shular jumlasidan.
🗒 Umumiy maydoni 3616 kv. metr bo‘lgan sport majmuasi FIFA (Federation internationale de Football Association) xalqaro futbol uyushmalari federatsiyasi talablari asosida kapital ta’mirlandi. Undagi kiyim almashtirish xonalari, yuvinish joylari, isitish-sovutish tizimlari, tribuna, sport anjomlari to‘liq yangilandi. Mazkur yopiq sport majmuasi futbol, futzal, voleybol turlari bo‘yicha mashg‘ulotlar o‘tkazish uchun mo‘ljallangan.

Стало доброй традицией сдавать в эксплуатацию строящиеся и вышедшие из капитального ремонта в нашем университете объекты различного профиля. В связи с началом нового учебного года введен в эксплуатацию ряд учебных корпусов, вновь организованных аудиторий, лабораторий и других учебных объектов. Среди них и современный спортивный комплекс, созданный при поддержке Министерства цифровых технологий, церемония открытия которого состоялась 5 октября этого года.
🗒 Спортивный комплекс, общей площадью 3616 кв.м. был капитально отремонтирован с учетом требований ФИФА (Международной федерации футбольных ассоциаций). Полностью обновлены раздевалки, санузлы, системы отопления-охлаждения, трибуны и спортивные оборудования. Этот крытый спортивный комплекс предназначен для тренировок по футболу, мини-футболу, волейболу.