Bugun Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent Axborot Texnologiyalari Universitetida Yunusobod tumani Kambag‘allikni qisqartirish va bandlikka ko‘maklashish markazi hamda "O‘zmilliybank"AJ vakillari bilan hamkorlikda “Kelajakka qadam” dasturi doirasida bitiruvchi yoshlarni tadbirkorlikka yo‘naltirish, ularning biznes loyihalarini moliyalashtirish, haq to‘lanadigan amaliyotlarga jalb etish hamda yangi ishlab chiqilgan onlayn platformalar orqali ularning bandligini ta’minlash masalalariga bag‘ishlangan uchrashuv.
Ushbu tadbirda 2025-yil 14-fevraldagi Davlatimiz Rahbarining “Oliy taʼlim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga koʻmaklashish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi PQ-61-son qaroriga ko‘ra “Kelajakka qadam” dasturi doirasida bitiruvchi talabalarga haq to‘lanadigan amaliyotlarning mazmun-mohiyati, ishtirok etish tartibi hamda yaratilayotgan imkoniyatlar to‘g‘risida tushuntirishlar berildi. Shuningdek, talabalarning ishga joylashishiga ko‘maklashish maqsadida ishlab chiqilgan onlayn platformalar, ulardan foydalanish tartibi va afzalliklari haqida batafsil ma’lumotlar berildi.
Shu bilan birga, “Kelajakka qadam” dasturi doirasida O‘zmilliybank AJ tomonidan taqdim etilayotgan moliyaviy xizmatlar paketi, imtiyozli kreditlar hamda yosh tadbirkorlar uchun yaratilgan qulay imkoniyatlar bilan talabalar yaqindan tanishdilar.
Tadbir yakunida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javob oldilar hamda kelajak rejalari yuzasidan mutaxassislar bilan bevosita muloqot qilish imkoniga ega bo‘ldilar.

В Университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хорезми в Ташкенте состоялась встреча, посвященная программе "Шаг в будущее".
• В Университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хорезми в Ташкенте состоялась встреча, посвященная программе "Шаг в будущее".
В Университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хорезми в Ташкенте состоялась встреча, посвященная программе "Шаг в будущее". В рамках этой программы, разработанной совместно с Центром сокращения бедности и содействия занятости района Юнусабад и представителями "Узмиллийбанк" АО, обсуждались вопросы ориентации выпускников на предпринимательство, финансирования их бизнес-проектов, привлечения к оплачиваемым стажировкам и обеспечения занятости через новые онлайн-платформы.
На мероприятии выпускникам были разъяснены суть оплачиваемых стажировок в рамках программы "Шаг в будущее", порядок участия и предоставляемые возможности, согласно постановлению главы государства от 14 февраля 2025 года № PQ-61 "О дополнительных мерах по содействию трудоустройству выпускников высших учебных заведений". Также была предоставлена подробная информация об онлайн-платформах, разработанных для помощи выпускникам в трудоустройстве, порядке их использования и преимуществах.
Кроме того, студенты ознакомились с пакетом финансовых услуг, льготными кредитами и другими благоприятными возможностями, предоставляемыми "Узмиллийбанк" АО в рамках программы "Шаг в будущее" для молодых предпринимателей.
В завершение мероприятия студенты получили исчерпывающие ответы на интересующие их вопросы и смогли напрямую пообщаться со специалистами по поводу своих будущих планов.