Tashrif davomida universitet professor-o‘qituvchilari uchun QS Fanlar bo‘yicha reytinglari 2025 metodologiyasi yuzasidan maxsus seminar-trening tashkil etildi. Seminar davomida QS fanlar bo‘yicha reyting metodologiyasi, milliy va xalqaro ko‘rsatkichlar tahlili hamda universitetning xalqaro reytinglarda qayd etishdagi muhim strategik tavsiyalar bilan tajriba almashildi.
Ma’lumot uchun: QS va Times higher education xalqaro reyting tashkilotlari tomonidan e’lon qilingan bir qator reyting natijalariga ko‘ra TATU dunyodagi eng nufuzli TOP-1000 talikdagi OTMlari qatoriga kirgan edi.

В ходе визита для профессорско-преподавательского состава университета был организован специальный семинар-тренинг по методологии рейтингов QS по направлениям наук на 2025 год. Во время семинара был представлен обзор методологии рейтингов QS по наукам, проведён анализ национальных и международных показателей, а также даны важные стратегические рекомендации для продвижения университета в международных рейтингах.
Для справки: согласно ряду рейтингов, опубликованных международными организациями QS и Times Higher Education, Ташкентский университет информационных технологий вошёл в число 1000 самых престижных вузов мира.
Эта встреча способствует укреплению позиций Ташкентского университета информационных технологий в международных рейтингах!