Bugun Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida fuqarolar qabuli bo‘lib o‘tdi.
“Jismoniy va yuridik shaxslarning vakillarini qabul qilish” reja – jadvaliga muvofiq rektor tomonidan tashkil etilayotgan qabullardan ko‘zlangan asosiy maqsad, jismoniy va yuridik shaxslar bilan uchrashish va murojaatlar kelib chiqishiga sabab bo‘lgan masalalarni joyida ijobiy hal qilishdan iborat.
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida Jismoniy va yuridik shaxslarni qabul qilishning yanada samarali tizimini tashkil etish maqsadida xar xaftaning chorshanba kuni universitet rektori tomonidan murojaatchilarni va ularning vakillarini qabul qilish yo‘lga qo‘yilgan.

В Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий состоялся прием граждан.
Основной целью приемов, организуемых ректором в соответствии с графиком «Приема представителей физических и юридических лиц», является встреча с физическими и юридическими лицами и положительное решение вопросов на месте.
В целях организации более эффективной системы приема физических и юридических лиц в Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразми ректор вуза организовал прием заявителей и их представителей по средам каждой недели.