O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus taʼlim vazirligi huzuridagi “Maʼnaviyat va maʼrifat” markazining va Prezidentimizning 2021 yil 26 martdagi “Maʼnaviy – maʼrifiy ishlar tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori asosan oliy taʼlim muassasalarida tahsil olayotgan talaba-yoshlarning mafkuraviy immunitetini mustahkamlash maqsadida universitetda tyutorlar uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Unda taʼlim tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar, shuningdek, yoshlarni vatanga sadoqat ruhida tarbiyalash, maʼnaviy-maʼrifiy ishlarni amalga oshirishning samarali va taʼsirchan targ‘ibot texnologiyalari hamda usullarini ishlab chiqish kabi bir qator vazifalarni ko‘rib chiqildi.

Центр «Духовность и просвещение» при Министерстве высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан и постановление президента Республики Узбекистан от 26 марта 2021 года «О мерах по коренному совершенствованию системы духовно-просветительского дела» В университете прошла встреча тьюторов в целях укрепления идейного иммунитета студентов и молодежи, обучающихся в высших учебных заведениях.
Рассмотрены реформы, проводимые в системе образования, а также ряд задач, таких как воспитание молодежи в духе верности Родине, разработка эффективных и действенных пропагандистских технологий и методов духовно-просветительской работы.