O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev raisligida 13-fevral kuni bo‘lib o‘tgan "olimpiya va paralimpiya harakatini yanada rivojlantirish, ommaviy sportni yangi bosqichga olib chiqish hamda aholi jismoniy faolligini oshirish" chora-tadbirlari yuzasidan videoselektor yig‘ilishi hamda kuni kecha, 14-fevral kuni Prezidentimizning mamlakatimiz yoshlari bilan uchrashuvida "yoshlar bilan ishlash natijadorligini yanada oshirish, ularga yanada keng imkoniyatlar yaratish" chora-tadbirlari yuzasidan berilgan vazifalar bo‘yicha yig‘ilish o‘tkazildi.
🗒 Rektor boshchiligidagi yig‘ilishda hurmatli Prezidentimiz tomonidan berilgan topshiriqlarning ijrosini universitet rahbar xodimlari tomonidan o‘z vaqtida va sifatli ta’minlanishi zarurligi ta’kidlab o‘tildi.

13 февраля под председательством Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева состоялось видеоселекторное совещание по вопросам «развития олимпийского и паралимпийского движения, вывода массового спорта на новый уровень и повышения физической активности населения». Также, 14 февраля, в ходе встречи Президента с молодежью страны обсуждались мероприятия по улучшению работы с молодежью и созданию для них новых возможностей.
🗒 На собрании под председательством ректора было подчеркнуто, что поручения, данные уважаемым Президентом, должны быть своевременно и качественно выполнены руководством университета.