Joriy yilning 28-yanvar kuni Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Professional ta’limni rivojlantirish instituti mas’ul xodimlari va universitetning Hududiy o‘quv muassasalari bo‘yicha prorektor Sh.To‘rayev ishtirokida Aloqa va axborotlashtirish, telekommunikatsiya texnologiyalari yo‘nalishlari o‘quv-metodik birlashmasining 2025-yilda ish faoliyatini tashkil etish yuzasidan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
✍️ Uchrashuvda birlashma yig‘ilishida ko‘rilishi zarur bo‘lgan masalalar hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 16-oktyabrdagi PF-158-son Farmoni asosida yangi tashkil etilayotgan politexnikumlar uchun adabiyotlar yaratish va ularga metodik yordam ko‘rsatish yuzasidan fikrlar almashildi.

28 января текущего года состоялась встреча с участием ответственных сотрудников Института развития профессионального образования при Министерстве высшего образования, науки и инноваций и проректора университета по вопросам региональных учебных учреждений Ш. Тураева. Встреча была посвящена организации деятельности учебно-методического объединения по направлениям связи, информатизации и телекоммуникационных технологий на 2025 год.
✍️ На встрече обсудили вопросы, которые необходимо рассмотреть на собрании объединения, а также обменялись мнениями о создании учебных материалов и оказании методической помощи новым политехникумам в соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан № PF-158 от 16 октября 2024 года.