🌺Azaldan xalqimizda bayramlarga katta tayyorgarlik ko‘rilib, ko‘cha-ko‘ylar, mahallalarni obod qilishga, yon-atrofni ozoda, pokiza, tartibli, saranjom holda saqlashga jiddiy e’tibor qaratilgan.
🏛Bugun, 18-mart umumxalq hashari hamda Navro‘z saylini munosib kutib olish maqsadida erta tongdan Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida ham umumxalq hashari bo‘lib o‘tdi.
✅Ta’lim dargohimizni obod bo‘lishiga o‘zining munosib hissasini qo‘shishni insoniy burchi deb bilgan universitet jamoasi hamda talabalari har bir ishda ahil va hamjihat ekanliklarini yana bir karra namoyon etdilar.

🌺С незапамятных времен наш народ готовился к праздникам, уделяя серьезное внимание благоустройству улиц и кварталов, поддержанию чистоты и порядка.
🏛18 марта, в целях достойной встречи национального праздника Навруз в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий состоялся государственный праздник.
✅Коллектив университета и студенты, считающие своим человеческим долгом способствовать процветанию нашего учебного заведения, в очередной раз показали, что они слажены и сплочены в каждой работе.