Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti vakillari Portugaliyaning Minho universitetida o‘tkazilayotgan “UI GreenMetric-2023" boʻyicha toʻqqizinchi xalqaro seminarda ishtirok etmoqdalar.
UI GreenMetric bo‘yicha xalqaro seminarda dunyoning 28 dan ortiq yetakchi Oliy ta’lim muassasalari mutaxassislari UI GreenMetric Rankings dasturini tarqatish va joriy etishni baholash, UI GreenMetric reytingida yuqori pogʻonadagi universitetlarga oʻz universitetlarining siyosati, dasturlari va amalga oshirish amaliyoti bilan boʻlishish imkoniyatini taqdim etish, barqarorlikni boshqarish bo‘yicha hamkorlik qilish imkoniyatini taqdim etmoqdalar.

Представители Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий принимают участие в девятом международном семинаре «UI GreenMetric-2023», который проходит в Университете Минью, Португалия.
На международном семинаре по UI GreenMetric эксперты из более чем 28 ведущих мировых высших учебных заведений оценят распространение и реализацию программы UI GreenMetric Rankings, предоставят возможность вузам с высокими рейтингами UI GreenMetric поделиться программами своего университета, а также открывают возможности для управленческого сотрудничества.
Для справки: Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий занял 638 место среди ТОП вузов в международном рейтинге «UI GreenMetric World University Rankings» (https://t.me/tuituz_official/10685).