Korporativ madaniyatni mustahkamlash, strategik fikrlashni rivojlantirish va IT-kompaniyalar xodimlari orasida intellektual sport turlarini ommalashtirish maqsadida bugun, 3 may kuni “Digital.uz Chess Cup” shaxmat turniri bo‘lib o‘tdi. Tadbir tashkilotchilari – Raqamli texnologiyalar vazirligi va IT Park Uzbekistan.
♟ “Digital.uz Chess Cup” – IT mutaxassislari orasida eng yaxshi strateglarni aniqlashga qaratilgan yakka va jamoaviy bellashuvlardir. Turnir ishtirokchilari mantiqiy fikrlash, tezkor reaksiya va tahlil qilish qobiliyatini namoyon etdilar.
Ushbu tadbirda Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov ishtirok etdi.
G‘oliblar quyidagicha taqdirlandilar:
1-o‘rin — Sirojiddin Masharipov. U MacBook Pro bilan taqdirlandi.
2-o‘rin — Jahongir Anasov. U Xiaomi Navee S65 elektrosamokatiga ega bo‘ldi.
3-o‘rin – Saidbek Qadamboev. U Samsung 65 televizori bilan mukofotlandi.
Jamoaviy natijalar:
1-o‘rin – Toshkent axborot texnologiyalari universiteti jamoasi. Ular asosiy sovrin — Dyson Purifier Cool TP07 havo tozalagichini qo‘lga kiritdilar.
2-o‘rin – “Passion School” jamoasi. Ularga DeLonghi ECAM avtomat qahvaqaynatgich berildi.
3-o‘rin – Beeline jamoasi. Ularni Samsung 65” aqlli televizor bilan taqdirlashdi.
♟Shaxmat – fikrlashni shakllantiradigan o‘yin. “Digital.uz Chess Cup” nafaqat sport bellashuvi, balki raqamli madaniyat rivojiga hissa qo‘shgan, IT jamoasini intellektual qadriyatlar va strategik yondashuv asosida birlashtirgan turnir bo‘ldi.

Сегодня, 3 мая, с целью укрепления корпоративной культуры, развития стратегического мышления и популяризации интеллектуальных видов спорта среди сотрудников IT-компаний состоялся шахматный турнир «Digital.uz Chess Cup». Организаторами мероприятия выступили Министерство цифровых технологий и IT Park Uzbekistan.
♟ «Digital.uz Chess Cup» — это индивидуальные и командные соревнования, направленные на выявление лучших стратегов среди IT-специалистов. Участники турнира продемонстрировали логическое мышление, быструю реакцию и аналитические способности.
В мероприятии принял участие министр цифровых технологий Шерзод Шерматов.
Призёры турнира были награждены следующим образом:
1-е место — Сирожиддин Машарипов награждён MacBook Pro.
2-е место — Жахонгир Анасов награждён электросамокатом Xiaomi Navee S65.
3-е место — Саидбек Кадамбоев награждён телевизором Samsung 65''.
Командные результаты:
1-е место — команда Ташкентского университета информационных технологий. Они завоевали главный приз — воздухоочиститель Dyson Purifier Cool TP07.
2-е место — команда Passion School. Им вручили автоматическую кофемашину DeLonghi ECAM.
3-е место — команда Beeline. Они получили умный телевизор Samsung 65''.
♟ Шахматы — это игра, формирующая мышление. «Digital.uz Chess Cup» стал не только спортивным соревнованием, но и турниром, внесшим вклад в развитие цифровой культуры, объединив IT-сообщество на основе интеллектуальных ценностей и стратегического подхода.