Joriy yilning 10-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri o‘rinbosari Sarvarxon Munavarxonovich Buzrukxonov Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Farg‘ona filialiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida filialning yangi o‘quv yiligiga tayyorgarligi va O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 9-sentyabrdagi 563-son Qaroriga asosan Davlat xususiy-sheriklik asosida Talabalar turar joylarining qurilish ishlari jarayonlari bilan tanishdi. Shuningdek, yangi qurilayotgan hamda qurilishi rejalashtirilgan ob’ektlar bo‘yicha taklif va tavsiyalar berdi.

10 августа текущего года заместитель министра высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан Сарвархан Мунаварханович Бузрукханов посетил Ферганский филиал Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-ХоразмиЙ.
В ходе визита он ознакомился с подготовкой филиала к новому учебному году и работами по строительству студенческих общежитий на основе государственно-частного партнерства на основании Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан №563. от 9 сентября 2021 года. Он также внес предложения и рекомендации по вновь строящимся и проектируемым объектам.