TATU Nukus filiali talabasi "TechnoWays" texnologik rivojlanish marafonida 3-o‘rin sohibi bo‘ldi
"InnoWeek-2022" innovatsion g‘oyalar haftaligi doirasida Qoraqalpog‘iston Respublikasida "TechnoWays" texnologik rivojlanish marafoni o‘tkazildi.
Ushbu marafonga jami 41 ta iqtidorli yoshlar o‘zlarining innovatsion g‘oyalari va ishlanmalari bilan ishtirok etdilar va 3 nafar eng yaxshi loyiha egalariga eng so‘ngi rusumdagi noutbuk va 3D printerlar sovg‘a qilindi.
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Nukus filiali talabasi Niyetbaev Shingiz ushbu innovatsion ko‘rgazmada faol ishtirok etib, o‘zi yaratgan "Aqilli dori qutisi" loyihasi bilan 3-o‘rin sohibi bo‘ldi. Shuningdek, tashkilotchilar tomonidan diplom va 3D Printer bilan mukofotlandi.

Студент Нукусского филиала ТАТУ занял 3 место в марафоне технологического развития «TechnoWays»
В рамках недели инновационных идей «InnoWeek-2022» в Республике Каракалпакстан прошел марафон технологических разработок «TechnoWays».
В марафоне со своими инновационными идеями и разработками принял участие 41 представитель одаренной молодежи , а 3 участника проекта были награждены новейшими ноутбуками и 3D-принтерами.
Ниетбаев Шингиз, студент Нукусского филиала Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий, принял активное участие в инновационной выставке и занял 3 - место со своим проектом «Умная аптечка». Организаторы также наградили его дипломом и 3D-принтером.