➡️ Axborot ta’lim texnologiyalari kafedrasi tashabbusi bilan universitetning professor-o‘qituvchilari, doktorantlar va magistrlari uchun Germaniyaning Chemnitz Universiteti professorlari Dr.Ariana Heller va Uranchimeg Tudevdagvalar ishtirokida seminar-trening o‘tkazildi.
Mazkur seminar-trening oliy ta’limdagi xalqaro tendensiyalar, sun’iy intellekt tizimlarini o‘quv jarayoniga qo‘llash muammolari va yechimlariga bag‘ishlandi. Shuningdek, bugungi kunda raqamli jamiyatning ta’lim tizimiga qo‘ygan talablaridan biri bo‘lgan E-learning va unda ta’lim oluvchilarning bilimini baholash modellari hamda vositalari to‘g‘risida fikr almashildi.
🗒 Ushbu qiziqarli uchrashuv, taqdim etilgan taqdimotlar va qizg‘in muhokamalar natijasida professor-o‘qituvchilar, doktorantlar va magistrlarning ilmiy faoliyatlarini olib borishlari uchun foydali ma’lumotlarga hamda chet el tajribasiga ega bo‘lishdi.

➡️ По инициативе кафедры информационных и образовательных технологий был проведен семинар-тренинг для преподавателей университетов, докторантов и магистров с участием профессоров доктора Арианы Хеллер и Уранхимег Тудевдагвар Хемницкого университета Германии.
Данный семинар-тренинг был посвящен международным тенденциям в сфере высшего образования, проблемам и решениям применения систем искусственного интеллекта в образовательном процессе. Также состоялся обмен мнениями об электронном обучении, которое сегодня является одним из требований цифрового общества к системе образования, а также о моделях и инструментах оценки знаний учащихся.
🗒 В результате этой интересной встречи, представленных презентаций и интенсивных дискуссий профессора, преподаватели, докторанты и магистры получили полезную информацию и зарубежный опыт, который смогут применять в своей научной деятельности.