Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetining Teleradioeshittirish tizimlari kafedrasi mudiri PhD., Berdiyev Alisher Alikulovich, Innovatsion rivojlanish agentligi tomonidan e’lon qilingan tanlovda g‘oliblikni qo‘lga kiritib, hozirda Janubiy Koreyaning Gachon Universitetida ilmiy stajirovka o‘tamoqda.
World University Rankings 2025: 600-800th.
Stajirovka dasturiga binoan, tadiqotchi ushbu universitetda "RF engineering based on AI" yo‘nalishlari bo‘yicha sun’iy intellektga asoslangan model va algoritmlarni o‘rganish, ularni aloqa sohasida qo‘llash ustida eksperimental tajribalar o‘tkazish hamda kelajakda ushbu universitet bilan ilmiy va amaliy aloqalarni mustahkamlash maqsad qilib qo‘yilgan.
✍️ Ma’lumot uchun: Gachon univeristeti Janubiy Koreyaning yetakchi universitetlaridan biri bo‘lib, THE va QS xalqaro reytinglarda TOP 800 talikda qayd etilgan.

PhD Бердыев Алишер Аликулович, заведующий кафедрой систем телерадиовещания Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хоразми, выиграл конкурс, объявленный Агентством инновационного развития, и в настоящее время проходит научную стажировку в Университете Гачон в г. Южная Корея.
Мировой рейтинг университетов 2025: 600–800 место.
Целью программы стажировок является изучение модели и алгоритмов на основе искусственного интеллекта в области «RF engineering based on AI» в этом университете, проведение экспериментов по их применению в сфере связи, укрепление научных и практических связей с этим университетом в будущем.
✍️Для информации: Университет Гачон — один из ведущих университетов Южной Кореи и входит в ТОП-800 международных рейтингов THE и QS.