Koreya Respublikasining Kookmin universiteti delegatsiyasining TATUga tashrifi doirasida Kookmin universitetining kuzatuv kengashi raisi Dr.Jiyong Kimga TATU hamda KMU o‘rtasidagi hamkorlik aloqalarini kengaytirish, yuqori malakali IT mutaxasssislarni tayyorlash tizimini yo‘lga qo‘yishda qo‘shgan hissasi uchun universitet tarixida ilk bor, TATU “Faxriy doktori” unvoni taqdim etildi.
✅ Mazkur yuksak mukofot O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirining o‘rinbosari R.Karimjonov tomonidan taqdim etildi.
🗒 Ushbu oliy unvon Dr. Jiyong Kimga TATU va Kookmin universitetlari o‘rtasidagi ko‘p yillik hamkorlik aloqalarini yanada samarali tashkil etishga hamda hamkorlikning yangi bosqichiga olib chiqishga ko‘maklashadi.

ЗАРУБЕЖНЫЙ «ПОЧЕТНЫЙ ДОКТОР» ТУИТ
В рамках визита делегации университета Кукмин Республики Корея в ТУИТ председателю наблюдательного совета Университета Кукмин  доктору наук Джиёну Киму (Dr.Jiyong Kim)   впервые в истории университета было присвоено звание “Почетный доктор” ТУИТ за вклад в расширение сотрудничества между ТУИТ и Университетом Кукмин, создание системы подготовки высококвалифицированных IТ-специалистов.
✅ Данная высокая награда вручена заместителем министра цифровых технологий Республики Узбекистан Р.Каримжановым.
♦ Это высшее звание-доктор. Jiyong Kim поможет более эффективно наладить многолетние партнерские отношения между университетами Tatu и Kookmin, а также вывести их на новый уровень сотрудничества.
Присвоение высокого звания доктору Джиёну Киму (Dr.Jiyong Kim) позволит более эффективно организовывать долгосрочное сотрудничество между ТУИТ и Университетом Кукмин и выведет сотрудничество на новый этап.