Muloqotda mamlakatimizda yosh avlodning bilimli, kasb-hunarli, hur fikrli bo‘lib voyaga yetishi uchun yaratilgan shart-sharoit, xotin-qizlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, jamiyatda gender tenglikni ta’minlash borasida amalga oshirilayotgan islohotlar haqida atroflicha so‘z yuritildi. O‘z mehnat faoliyati borasida so‘z yuritgan ayollar erishgan yutuqlari haqida va kasb tanlash ham saodat ekanligini alohida ta’kidladilar.
🔄 Uchrashuvda lider xotin-qizlar o‘z tajribalari bilan o‘rtoqlashish jarayonida huquqini va burchini bilgan, qonunlarni hurmat qilgan intiluvchan yoshlar va qizlar, kelajagimizning haqiqiy egalari ekanligi, har bir kasbning mashaqqati, mas’uliyati bor ekanligi haqida va albatta oila, milliy urf-an’analarimiz va uning tamoyillari haqida so‘z yuritdilar.
❤️Suhbat juda ma’lumotlarga va savol-javoblarga boy bo‘ldi. Suhbat so‘ngida eng dolzarb savol sohibalariga spikerlar tomonidan sovg‘alar berildi.

В беседе подробно обсуждались условия, созданные для того, чтобы молодое поколение выросло образованным, профессиональным, свободомыслящим в нашей стране, всесторонняя поддержка женщин, реализуемые реформы для обеспечения гендерного равенства в обществе. Женщины, рассказавшие о своей трудовой деятельности, подчеркнули свои достижения и то, что выбор профессии – это тоже благословение.
🔄 Во время встречи лидеры поделились своим опытом и рассказали о том, что для молодые люди и девушки, знающие свои права и обязанности, уважающие законы являются настоящими хозяевами будущего, что у каждой профессии есть свои трудности и ответственность, а также о важности семьи, национальных обычаев и их принципов.
❤️Беседа была очень информативной и насыщенной вопросами и ответами. В конце встречи спикеры вручили подарки участницам, задавшим самые актуальные вопросы.