💬 Tashrif davomida ikki universitet o‘rtasida ta’lim integratsiyasi bilan bog‘liq hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘yish, buxgalteriya hisobi bo‘yicha talabalar ishlab chiqarish amaliyotini o‘tashlari, shuningdek, mamlakatning anʼanalari va madaniyati bilan yaqindan tanishish, zarur koʻnikma va bilimlarni shakllantirish va tajriba almashish kabi qator ishlar amalga oshiriladi.
🗒 Ma’lumot uchun: Musa Riskulbekov nomidagi Qirgʻiziston Iqtisodiyot universiteti (KEU) 1997 yilda tashkil topgan va rivojlanayotgan yillar davomida taʼlim xizmatlari bozorida sifat standarti va yosh iqtisodchi kadrlarning haqiqiy ustuni hisoblanadi.
2015 yilda universitet “Ko‘rsatilayotgan xizmatlar sifati va sifatni boshqarishning yuqori samarali usullarini joriy etish sohasida sezilarli natijalarga erishgan” nominatsiyasi bo‘yicha Qirg‘iziston Respublikasi Hukumatining Sifat mukofoti laureatiga ega bo‘lgan.

3 июня текущего года в Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий прибыла делегация из 24 студентов и их координаторов из Кыргызского экономического университета (КЭУ) имени Мусы Рыскулбекова.
💬 В ходе визита обсуждались вопросы установления сотрудничества между двумя университетами в области образовательной интеграции, прохождения студентами производственной практики по бухгалтерскому учету, а также знакомства с традициями и культурой страны, формирования необходимых навыков и знаний, и обмена опытом.
🗒 Для справки: Кыргызский экономический университет (КЭУ) имени Мусы Рыскулбекова был основан в 1997 году и за годы развития стал эталоном качества в сфере образовательных услуг и опорой для молодых экономистов. В 2015 году университет стал лауреатом Премии качества Правительства Кыргызской Республики в номинации "За значительные достижения в области качества предоставляемых услуг и внедрения эффективных методов управления качеством".