💬 Uchrashuvda Sun’iy intellekt sohasida malakali mutaxassislarni birgalikda tayyorlash, professor-o‘qituvchilar hamda talabalar o‘rtasida malaka oshirish dasturlarini amalga oshirish va ilmiy tadqiqot yo‘nalishlarida hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘yishga kelishildi.
🙋 Tashrif davomida mehmonlar universitetda tashkil etilgan ilg‘or muhandislik maktablari, ilmiy laboratoriyalar, inkubatsiya va media markaz faoliyati bilan yaqindan tanishtirildi.
🗒Ma’lumot uchun: Hamad bin Halifa universiteti (HBKU) Qatardagi yetakchi davlat universitetlaridan biri bo‘lib, 2010-yilda “Qatar Foundation” tomonidan tashkil etilgan. Dunyoning eng kuchli universitetlar bo‘yicha QS World University Rankings reytingida 183-o‘rinni egallagan.

В ходе встречи было достигнуто соглашение о совместной подготовке квалифицированных специалистов в области искусственного интеллекта, реализации программ повышения квалификации для преподавателей и студентов, а также об установлении сотрудничества в научно-исследовательских направлениях.
Во время визита гости ознакомились с деятельностью современных инженерных школ, научных лабораторий, инкубационного и медиа-центров, созданных в университете.
Для справки: Университет Хамад бин Халифа (HBKU) является одним из ведущих государственных университетов Катара, основанным в 2010 году "Qatar Foundation". В рейтинге QS World University Rankings он занимает 183-е место среди лучших университетов мира.